מאמרים

לימודי רפואה משלימה

לימודי רפואה משלימה

עבור מי שמעוניין להירשם ללימודים במכללה או באוניברסיטה, אך אינו בטוח לגמרי מה ברצונו ללמוד, חשוב לדעת כי המקצועות המסורתיים הרגילים אינם מהווים את כלל האפשרויות. כיום, קיימים אינספור מקצועות לימוד חדשים יחסית אשר מהווים אלטרנטיבה ללימודים המסורתיים של מקצועות עתיקי יומין אשר נדמה כי נלמדו באותו פורמט מאז ומעולם. דוגמה מצוינת למקצוע אלטרנטיבי שכזה הוא רפואה משלימה.

 

רפואה משלימה, הידועה גם כרפואה אלטרנטיבית, היא בעצם רפואה מסוג אחר ומעט פחות קונבנציונאלי מהרפואה המערבית הסטנדרטית שאנחנו בדרך כלל מכירים. רפואה משלימה כוללת בתוכה מגוון רב של שיטות טיפוליות למגוון בעיות, אשר לקוחות ברובן מתורות הרפואה העתיקות של המזרח הרחוק.

בעשרות השנים האחרונות הלכה וחלחלה בקרב העולם המערבי ההכרה כי הרפואה המערבית אינה מושלמת וחפה מבעיות, וכי לרפואת המזרח העתיק יש בהחלט מה להציע לנו כבני אדם.

רפואה זו כוללת שיטות שונות כאמור, אשר חלקן משלבות טיפולים בתמציות טבעיות של צמחים, חלקן כוללות שימוש בהבנה עמוקה של הדרך בה בנוי הגוף ומיקומן של נקודות מפתח בו, ורובן ככולן פשוט נסמכות על ניסיון בן אלפי שנים של העם הסיני ועמים נוספים החיים במזרח אסיה.

המשך מאמר